Diş Hekimliğinde Kullanılan Tanımlar, Terimler ve Açıklamaları

Sağlık Bilimleri Serisi


Yazar: Serdar Sütcü

Kapadokya Üniversitesi Yayınları: 41
Sağlık Bilimleri Serisi: 10

ISBN: 978-605-4448-21-0
DOI: https://doi.org/10.35250/kun/9786054448210
URL: https://hdl.handle.net/20.500.12695/1456

© Copyright, 2022, KAPADOKYA ÜNİVERSİTESİ YAYINLARI
Sertifika No: 43348

Seri Editörü: Vesile Şenol
Redaktör: Duran Can Gazioğlu
Kapak Tasarım: Nazile Arda Çakır
Sayfa Tasarım: Adem Şenel

191 s, 16×24 cm.

Anahtar Sözcükler: 1. Diş hekimliği, 2. Diş hekimliği terimleri, 3. Diş hekimliğinde uzmanlık,
4. Diş hekimliği eğitimi.

Diş Hekimliğinde Kullanılan Tanımlar, Terimler ve Açıklamaları diş hekimliğinin tüm disiplinlerini kapsayan temel bilgileri içerir. Diş hekimliği mesleği bileşenleri, diş hekimliği fakülteleri öğrencileri, yardımcı sağlık personeli ve akademisyenlerin yararlanabileceği bir kitap niteliğindedir. Diş hekimliği mesleğine ilk adımını atan öğrencilerimizin hızlı ve kolaylıkla ulaşabileceği, beklentilerini karşılayabileceği ve meslekte en sık kullanılan bilgileri kapsar. Bu sözlük ile meslek içerisinde aynı dilden konuşmamızı sağlayacak temel bilgileri okuyucuya sunmak hedeflenir.
Bugüne kadar yapılan birçok Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (DUS) sorularını içermesi ile sınava hazırlıkta spot bilgiler sunar. Diş hekimliği mesleğine hazırlanan ve mesleğini icra eden tüm okuyucularına faydalı olması dileğiyle…
   

Eskişehir doğumlu olan Serdar Sütcü ilk, orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldu. Aynı fakültede “Periodontoloji” doktorasını tamamladı. Ankara Üniversitesi ve Biruni Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültelerinde öğretim üyesi olarak çalıştı. Birçok yurt içi ve yurt dışı yayınları bulunan yazar halen Kapadokya Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde Dekan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Kitabın içeriğine erişmek için tıklayınız.