Misyon ve Vizyon

KÜN, içinde bulunduğu Kapadokya coğrafyasından başlayarak, Türkiye’nin ve yakın coğrafyaların kültürel ve tarihi mirasının kayda geçirilmesine katkıda bulunmayı amaçlar. Kapadokya Üniversitesi Yayınları; bilime, sanata ve teknolojik ilerlemeye katkıda bulunan, saygın ve prestijli eserleri okuyucularına ulaştırmayı hedefler.

Kapadokya Üniversitesi Yayınları, KÜN’ün uzmanlaştığı ve öncelik verdiği alanlardaki bilgi birikiminin, ulusal ve evrensel değerlere katkı sunmasını sağlamak üzere, Siyaset, Beşeri Bilimler, Sanat, Sağlık ve Teknoloji alanlarında yayınlara odaklanmaktadır. Kapadokya Üniversitesinde var olan veya yapılan çalışmalarla elde edilen bilgilerin, fikir ve yeniliklerin ihtiyaç duyan kamu ve özel kurum ve kuruluşlarınca kullanımını sağlamak da hedeflerimiz arasındadır.

Siyaset, Beşerî Bilimler, Sanat, Sağlık ve Teknoloji alanlarında özel seriler halinde yayınlar yapan yayınevimiz; kitaplar, dergiler, konferans tebliğleri, ders kitapları, uygulama kitapları ve raporlar yayımlamaktadır.