Hakkımızda

Kapadokya Üniversitesi Yayınları, bilimsel literatürün gelişmesine katkıda bulunmayı hedefleyen bir üniversite yayınevidir. 2010 yılından bu yana bilim, sanat ve teknolojinin ilerlemesine katkıda bulunan saygın, seçkin ve prestijli eserleri okuyuculara ulaştırmayı amaçlamaktadır.

Kapadokya Üniversitesi Yayınları, Siyaset, Beşeri Bilimler, Sanat, Sağlık Bilimleri ve Teknoloji alanlarındaki yayınlara ağırlık vermektedir. Bilgi, fikir ve yeniliklerin erişilebilir olmasını sağlamak hedeflerimiz arasındadır. Bu nedenle, kitaplarımızın çoğunu açık erişimli olarak yayınlıyoruz.

Yayınevimiz kitapların yanı sıra bilimsel ve hakemli dergiler, konferans bildirileri, ders kitapları, uygulama kitapları ve bilimsel raporlar yayımlamaktadır. Yayımlanması veya Türkçeye çevrilmesi planlanan eserler, Seri Editörlerimizin koordinasyonunda ve danışma kurullarının görüşleri doğrultusunda yayın takvimine alınmaktadır.

Yayınlarımız, uluslararası ve ulusal kütüphane kataloglarında ve elektronik endekslerde yer almakta olup, her başlığa yayınlandıktan sonra DOI numarası atanmaktadır. Yayınevimiz YÖK ÜAK tarafından belirlenen ulusal ve uluslararası yayınevi olma kriterlerini sağlamaktadır.